Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Ongoing language-learning challenges, and team challenge logs (but not individual logs)
irizanjoo
Posts: 5
Joined: Sat Apr 01, 2023 8:12 pm
Languages: Dutch (N), English (C2), Esperanto, German
x 3

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby irizanjoo » Sun Apr 23, 2023 5:11 pm

jackb wrote:Mi bedaŭras ke mi ne povas veni niajn kunvenojn. Dankon pro la tempo, kiun ni pasigis kune. Mi daŭrigos studi esperanton kaj mi esperas vidi vin en estonta kongreso.

revidi vin ciujn

Jack


Ĉu pro la horo?
0 x

jackb
Orange Belt
Posts: 243
Joined: Thu Jun 06, 2019 2:04 pm
Languages: English (N), French (Intermediate)
Language Log: https://forum.language-learners.org/vie ... 15&t=12251
x 789

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby jackb » Sun Apr 23, 2023 8:59 pm

Ne estas pro tio. Laboro kaj familia vivo prenas multe mian tempon. Mi ne havas sufice tempon studi esperanton nun.
0 x

User avatar
Riĉo
White Belt
Posts: 10
Joined: Sun Nov 13, 2022 2:08 am
Languages: American English (N)
x 10

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Riĉo » Sun Apr 23, 2023 10:12 pm

Ĉu iu alia iam havas spertojn tiajn?

Legante la ĉi-semajnan lecionon (ĉapitro 4), mi trovis la vorton "mankantajn", kiun mi unue ne rekonis. Mi provis malkonstrui ĝin kiel kunmetitan vorton. Evidente adjektivo havanta ion rilaton kun kanto, kiun oni kantas per la manoj. Ĉu tio estus ia arta signolingvo?

Alia vorto, kiun mi renkontis (dum mia cerbo estis aliloke) estis la konata vorto, "teamoj". Denove, evidente alia kunmetita vorto. Tuj mi scivolis, kia teo inspiros tian amon.

Pri malsama sed rilata temo, aŭskultante iun sonaĵon, mi havis problemojn kiam vortoj estis kunigitaj, kiel ofte okazas kiam homoj parolas rapide. Mi stumblis dum iom da tempo kun "dum menuoj" -- kian sencon tio havas? Fine mi konstatis, ke ili vere diris "du menuoj".

Estis pluraj aliaj okazoj, kie mi ne povis facile diri kie unu vorto finiĝis kaj la sekva komenciĝis. Mia cerbo ankoraŭ ne plene kapablas kongrui kaj elekti la vortojn el la sonfluo. Ĝi pliboniĝas ĉe kongruaj vortoj, sed ĝi certe estas frustranta intertempe.
2 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Sat Apr 29, 2023 6:41 am

Mi esperas revidi vin iam, Jack!

Riĉo, ekzistas kelkaj tiaj vortludoj en Esperanto, ekzemple la rokgrupo Persone (person-e aŭ per-son-e) aŭ Dolĉamar. Kiam mi demandis al la kantisto de Dolĉamar ĉu li intencis "dolĉ-amara" aŭ "dolĉa-maro", li diris fakte "dolĉ-am-aro" :D

Important announcement: this is your last chance to sign up for the online exams in June, because the organisers need time to prepare, and also there are preparation sessions that you should probably attend. If you want to take an exam, sign up here. If you want to check your current level, there are sample exams in this ebook.

See you on Sunday!
0 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Fri May 05, 2023 3:32 pm

IMPORTANT ANNOUNCEMENT: This Sunday (May 7) there will be no class because I am on the road and so is Irizanjo. Sorry! See you on May 14!
0 x

dormetulo
Posts: 8
Joined: Thu Nov 10, 2022 4:53 am
Languages: English (N), Esperanto (TBD), ASL (Beginner)
x 12

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby dormetulo » Sun May 07, 2023 11:08 pm

Saluton al ĉiuj! Mi foriris antaŭ ol kelkaj monatoj, ĉar miaj aliaj studaj tro okupatigis min. Sed mi amus re-aliĝi vin se eblas! Kiun ĉapitron aŭ lecionon vi studos antaŭ la venonta semajno?
0 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Sun May 14, 2023 6:59 pm

Vi tre bonvenas realiĝi! La venonta renkontiĝo okazos SABATON la 20-an de majo je la 20-a horo CEST / 19-a Brita tempo / 14-a Novjorko kaj ni ekzercos paroladon surbaze de la leciono 7 de "Enjoy Esperanto". Ligilo por Zoom: https://us06web.zoom.us/j/83094510957?p ... wvTXhDUT09

You're welcome to rejoin! The next meeting will be SATURDAY MAY 20 at 8pm CEST / 7pm British time / 2pm New York and we will practice speaking based on unit 7 from "Enjoy Esperanto". Zoom link: https://us06web.zoom.us/j/83094510957?p ... wvTXhDUT09
0 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Sat May 20, 2023 6:53 pm

Mi revenas al Germanio, do ni revenas al la kutima horo!

Nia venonta renkontiĝo estos DIMANĈE la 28-an de majo je la 21-a horo CEST / 20-a Brita tempo / 15-a Novjorko kaj ni ekzercos nin en parolado surbaze de la leciono 8 de "Enjoy Esperanto".
0 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Sat Jun 03, 2023 1:03 pm

Fakte pro la rezulto de la balotoj ĉi tie mi ne rajtas reiri al Germanio, do nia venonta renkontiĝo daŭre estas je la 20-a horo CEST / 19-a Brita tempo / 14-a Novjorko - kiel vi scias se vi ĉe-estis la antaŭan Zoom.

Sprachprofi wrote:Mi revenas al Germanio, do ni revenas al la kutima horo!

Nia venonta renkontiĝo estos DIMANĈE la 28-an de majo je la 21-a horo CEST / 20-a Brita tempo / 15-a Novjorko kaj ni ekzercos nin en parolado surbaze de la leciono 8 de "Enjoy Esperanto".
0 x

Sprachprofi
Orange Belt
Posts: 116
Joined: Sun Apr 10, 2022 7:35 pm
Location: Berlin, Germany
Languages: German (N), English (C2+), Esperanto (C2), French (C2), Modern Greek (C2), Latin (teaching), Chinese (rusty C1), Italian (rusty C1), Dutch (B2), Spanish (B2), Serbocroatian (B1/B2), very rusty Japanese, Swahili, Indonesian, Hebrew, Arabic...
x 467
Contact:

Re: Fastest C1 Ever Challenge - Sign Up & Study Group

Postby Sprachprofi » Sun Jun 04, 2023 6:58 pm

Nia lasta klaso okazos ne la 11-an de junio (tio estas mia naskiĝtago) sed la 18-an de junio. Ĝis tiam!
0 x


Return to “Language Challenges”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests