Sadece Türkçe konuşalım

Practice your target languages here.
boracasli
Languages: Türkçe (N), Ελληνικά (~C1), English (~B2), Français (~B1), Български (~B1), Deutsch (~B1), Türkmençe (~A2), Māori (~A0), Warlpiri (~A0)
x 1

Sadece Türkçe konuşalım

Postby boracasli » Wed Jan 17, 2018 7:30 pm

Merhaba. Bu başlık altında Türkçe öğrenenler Türkçelerini geliştirmede yardımcı olacak bu başlıkta sohbet edebilirler.

Nasılsınız? İyiyseniz biraz konuşabiliriz.
1 x
Fono Almanca Dilbilgisi: 0 / 567
Fono Almanca Pratik Alıştırmalar: 0 / 201
Fono 30 Günde Almanca: 0 / 344
Gökçe Almanca Dilbilgisi: 0 / 377
Langenscheidt German in 30 Days: 0 / 291
BBC Talk German: 0 / 122

ellasevia
Languages: English (N), Deutsch, Español, Português, Français, Hrvatski, Ελληνικά, Türkçe

Studies: 日本語, 中文, Română, Русский, فارسی
x 3

Re: Sadece Türkçe konuşalım

Postby ellasevia » Thu Jan 18, 2018 1:16 am

Günaydın! Çok iyiyim, şimdi işteyim ama hiç meşgul değilim şu an. İstanbul'da yaşadığınızı görüyorum -- neresi? Ben de orada iki yıl önce yaşıyordum. Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyor olduğum için, üniversitenin civarında oturuyordum. İstanbul en sevdiğim şehirlerden birisidir, çok özledim onu! Maalesef, artık Türkçe pratik yapamam, çünkü şimdi Japonya'da yaşıyorum ve buradaki hiç Türkçe konuşanlar yok.
0 x

ninuno
Yellow Belt
Languages: English (B2-C), French (B1), German (A1), Russian(?),
Spanish (B1), Italian (?), Portuguese (?), Polish (?),
Arabic, Turkish, Persian, Pashto,
Hindi-Urdu, Bengali, Telugu, Tamil,
Mandarin Chinese (N), Japanese, Korean, Vietnamese,
Thai, Filipino, Malay-Indonesian, Burmese,
Soteapanec, !Xóõ, etc
x 31

Postby ninuno » Fri Oct 16, 2020 4:45 am

merhaba
0 x

boracasli98
Languages: Türkçe (N), English (B2), Ελληνικά (A2-B1), Magyar (beginner), Română (beginner), Polski (beginner)
x 13

Postby boracasli98 » Mon Oct 24, 2022 1:35 pm

ellasevia wrote:Günaydın! Çok iyiyim, şimdi işteyim ama hiç meşgul değilim şu an. İstanbul'da yaşadığınızı görüyorum -- neresi? Ben de orada iki yıl önce yaşıyordum. Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyor olduğum için, üniversitenin civarında oturuyordum. İstanbul en sevdiğim şehirlerden birisidir, çok özledim onu! Maalesef, artık Türkçe pratik yapamam, çünkü şimdi Japonya'da yaşıyorum ve buradaki hiç Türkçe konuşanlar yok.

Ben şehrin Anadolu (ya da daha kolay anlaşılması açısından Asya) yakasında oturuyorum. Hâlâ Japonya'da mı yaşıyorsunuz, yoksa artık orada yaşamıyor musunuz? Bu arada ben geçen sene Ayazağa İSMEK'teki Japonca kursuna kaydolmuştum; ancak oradan Levent'e kadar trafik berbat olduğundan uzun süre devam etme imkânım olmamıştı. Şimdiki hedeflerim ise Macarca ve Rumencede en az bir A2 seviyesine kadar ulaşmak.
0 x

Return to “Multilingual Room”