BCS - Pričajmo po naški!

Practice your target languages here.
User avatar
NIKOLIĆ
Orange Belt
Posts: 219
Joined: Sun Jul 19, 2015 11:11 pm
Location: Banat, Serbia.
Languages: Speaks: Cрпски (N), English, Română.
Learning: Italiano, Magyar, 中文, Levantine Arabic, Русский.
x 351

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby NIKOLIĆ » Fri Aug 14, 2015 1:47 pm

basica wrote:Pre nekoliko dana, konačno sam dobio dozvola za odmor u Novembru! :) Ću da idem otprilike 15-16 Novembra i ću da ostajem do oko kraj Januara. Dok sam tamo, hoću da videm mnogo mesta i verovatno da idem u Srbiji. Kad sam tamo, možda ćemo da pijemo neka piva, eh? :lol: Plus, to će biti prilika da pričas na engleskom. Čitao sam negda da si samo jednom govorio engleski lično (da li je ova reč znači "in person" na engleskom?) pa ovo je prilika da više govoriš :D

Takođe, da li koriste neke BCS forume na internetu? Kad sam prvo gledao, nisam mogao da verujem kolijo sajtovi su na internetu na naškom! Nažalost, nisam koristio baš mnogo jer nisam govorio baš dobro i nisam hteo da dobijem "teško vreme" od ljudi iz tog razlog...


Odlične vesti! :)

Može, samo mi javi kad dolazis u Srbiju, pa da odemo na koje pivo. :)

Što se tiče "in person", uglavnom kažemo "uživo(live)". Nikad nisam pričao sa nekim uživo - I've never talked to anybody in person.

Ja lično slabo posećujem domaće forume. Bio sam član "Pansport" foruma pre nekoliko godina, ali sam prestao da pišem tamo. To je forum o bodibildingu, powerliftingu itd. Kaži mi kakvi forumi te interesuju, pa ću probati da pronađem neke.

Misim da ne bi imao problema zbog jezika, razumeće ljudi šta hoćes da kažeš, a ako te neko bude zajebavao, onda verovatno ni ne treba da pišeš tamo, jer sa takvim ljudima ne treba ni razgovarati. :D
2 x
How yes no.

User avatar
basica
Orange Belt
Posts: 221
Joined: Sat Jul 04, 2015 12:07 am
Location: Australia
Languages: English (N), Serbian (A2ish)
Language Log: https://forum.language-learners.org/vie ... hp?&t=7335
x 413

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby basica » Tue Aug 18, 2015 11:03 am

Evo je smesna slika (izvini, ali sada nema dobru tastaturu)

Image
2 x
Glossika Fluency 1: 16 / 104

Learning or already speak Bosnian, Croatian or Serbian? Join us here! :)

User avatar
Radioclare
Black Belt - 2nd Dan
Posts: 2252
Joined: Sat Jul 18, 2015 12:59 pm
Location: England
Languages: Speaks: English (N), Esperanto, German, Croatian
Learns: Russian
x 10454
Contact:

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby Radioclare » Tue Aug 18, 2015 8:38 pm

Haha, mislim da je to jako smiješno :lol:

Da li vam se sviđa rakija? Možete li to brzo popiti? Probala sam rakiju prvi put prošle godine kada sam bila u Makedoniji. Obično uopće ne pijem žestoke piće, ali sam bila u nekom malom restoranu gdje je konobar bio jako ljubazno i kada mi je ponudio rakiju, mislila sam da bi bilo nepristojno da je odbijem. Uspjela sam je popiti, ali vrlo sporo. Nisam mogla to učiniti brzo jer je bila jako zeštoka!
2 x

User avatar
NIKOLIĆ
Orange Belt
Posts: 219
Joined: Sun Jul 19, 2015 11:11 pm
Location: Banat, Serbia.
Languages: Speaks: Cрпски (N), English, Română.
Learning: Italiano, Magyar, 中文, Levantine Arabic, Русский.
x 351

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby NIKOLIĆ » Thu Aug 20, 2015 6:53 pm

Radioclare wrote:Haha, mislim da je to jako smiješno :lol:

Da li vam se sviđa rakija? Možete li to brzo popiti? Probala sam rakiju prvi put prošle godine kada sam bila u Makedoniji. Obično uopće ne pijem žestoke piće, ali sam bila u nekom malom restoranu gdje je konobar bio jako ljubazno i kada mi je ponudio rakiju, mislila sam da bi bilo nepristojno da je odbijem. Uspjela sam je popiti, ali vrlo sporo. Nisam mogla to učiniti brzo jer je bila jako zeštoka!


Ja jako volim rakiju, ali sam prestao da je pijem (u velikim količinama). Omiljene rakije su mi od dunje i kruške. Ako planiram da popijem koje pivo kasnije, onda rakiju uopšte ne pijem, pošto ću garantovano povraćati. Ako pijem samo pivo, onda mi ništa ne fali. Kod mene u selu skoro svako domaćinstvo ima svoju destileriju, i svako peče svoju rakiju. Moj teča (koji živi odma' pored mene) pravi vino, pa često imam priliku da ga degustiram i da se napijem. :)
Imam jednu komšinicu koja dođe svako jutro u 7 sati kod nas na terasu da popije jednu čašicu rakije, pa posle pije kafu sa mojom babom. Kaže da to tako treba, dobro je za zdravlje. :D

edit: domćinstvo -> domaćinstvo
Last edited by NIKOLIĆ on Fri Aug 21, 2015 8:12 pm, edited 2 times in total.
2 x
How yes no.

User avatar
basica
Orange Belt
Posts: 221
Joined: Sat Jul 04, 2015 12:07 am
Location: Australia
Languages: English (N), Serbian (A2ish)
Language Log: https://forum.language-learners.org/vie ... hp?&t=7335
x 413

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby basica » Fri Aug 21, 2015 6:42 am

Ne sviđa mi se alkohol. Retko pijem alkohol, poslednji put kad sam pio alkohol je bio možda pre 2 godina. Mislim da pijem alkohol samo 2-3 puta pre 5 godina ali kad sam bio dete, uvek smo pili neke rakije u Januaru kad je božić i nove godine (za pravoslavce). Jednom sam video neku čašu rakije i sam mislio to je bio sok i sam popio mnogo :shock: Baš sam mrzio.. :lol:
1 x
Glossika Fluency 1: 16 / 104

Learning or already speak Bosnian, Croatian or Serbian? Join us here! :)

User avatar
NIKOLIĆ
Orange Belt
Posts: 219
Joined: Sun Jul 19, 2015 11:11 pm
Location: Banat, Serbia.
Languages: Speaks: Cрпски (N), English, Română.
Learning: Italiano, Magyar, 中文, Levantine Arabic, Русский.
x 351

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby NIKOLIĆ » Fri Oct 23, 2015 12:19 pm

Znači oplakao sam. Još je na kraju kupio šta je hteo. :D

1 x
How yes no.

User avatar
Saim
Blue Belt
Posts: 680
Joined: Sun Nov 15, 2015 12:14 pm
Location: Rheinland
Languages: Native: English
Others: Catalan, Serbian, Spanish, Polish, Hungarian, Urdu, French etc.
Main focus: German
x 2334

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby Saim » Wed Nov 18, 2015 3:30 pm

Radioclare wrote:Haha, mislim da je to jako smiješno :lol:

Da li vam se sviđa rakija? Možete li to brzo popiti?


Kad sam u Srbiji ne pijem puno jer tamo uglavnom imam familiju a ne neko društvo s kojim bih izlazio, pa možda grešim, ali koliko ja znam rakija se uglavnom ne pije brzo. Čuo sam čak i da je nepristojno popiti rakiju na eks (tj. sve odjednom) kad ti je neko nudi, pogotovo ako je domaća.

Šta ti o tome misliš, Nikoliću? Sve to sigurno bolje poznaješ nego ja.

NIKOLIĆ wrote:Ako planiram da popijem koje pivo kasnije, onda rakiju uopšte ne pijem, pošto ću garantovano povraćati.


I ja volim rakiju, a znam iz ličnog iskustkva da ne treba je mešati s pivom. :lol: Zapravo uopšte ne treba piti više vrsti alkohola iste noći, ma koje vrste bile.
2 x
log

شجرِ ممنوع 152

User avatar
NIKOLIĆ
Orange Belt
Posts: 219
Joined: Sun Jul 19, 2015 11:11 pm
Location: Banat, Serbia.
Languages: Speaks: Cрпски (N), English, Română.
Learning: Italiano, Magyar, 中文, Levantine Arabic, Русский.
x 351

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby NIKOLIĆ » Thu Nov 19, 2015 7:04 pm

Saim wrote:Kad sam u Srbiji ne pijem puno jer tamo uglavnom imam familiju a ne neko društvo s kojim bih izlazio, pa možda grešim, ali koliko ja znam rakija se uglavnom ne pije brzo. Čuo sam čak i da je nepristojno popiti rakiju na eks (tj. sve odjednom) kad ti je neko nudi, pogotovo ako je domaća.

Šta ti o tome misliš, Nikoliću? Sve to sigurno bolje poznaješ nego ja.

Pa, ne postoji neko striktno pravilo. Ako se cirka pre izlaska uglavnom se eksira, mada možeš kako tebi odgovara ili kako se dogovoriš sa društvom('ćemo na eks?). Ako si kod nekog u gostima, najbolje je da gledaš šta domaćin radi. Posle kucanja čašicama, zastani malo i pusti domaćina da nagne prvi, pa onda uradi isto kao i on. Bar ja tako radim. :D

Saim wrote:I ja volim rakiju, a znam iz ličnog iskustkva da ne treba je mešati s pivom. :lol: Zapravo uopšte ne treba piti više vrsti alkohola iste noći, ma koje vrste bile.
Znam i ja, ali opet to radim. Jače je od mene. :D Mada, to nije loša taktika kad nemaš nešto puno para ili ako si kasno stigao, a svi ostali već pijani. :lol:
2 x
How yes no.

prz_
Posts: 5
Joined: Sat Dec 19, 2015 10:06 pm
Languages: C2 Polish
B2 Bulgarian, Croatian, English
B1 Slovenian, Persian
A2 German, Macedonian, Russian, Turkish
A1 Armenian, Czech, Dutch, French, Georgian, Italian, Latin, Kurmanji Kurdish, Swedish, Tajik, Tamil, Ukrainian
Language Log: http://how-to-learn-any-language.com/fo ... 018&TPN=10
x 22

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby prz_ » Sun Dec 20, 2015 12:24 pm

Ćao svima!
Bas mi je drago sto sam nasao ovu temu. Nisam bio na HTLAL-u skoro dvije godine, otvorio sam stranicu i sta vidim... Ima dve forume :)
Kako sam napisao u mojim logu, student sam kroatistike, ali zbog toga sto sam dosao samo nakon dvije, a ne trije godine na diplomsku (prije sam hodio na lektorat kao "slobodan slusatelj" - do današnjice nema pojma kako se to zove na hrvatskom/srpskom :) ), moj hrvatski nije toliko dobar kao bih htio... Ali ne odustajem i sta... ucim, ucim i jos jednom ucim :)
Prije dva mjeseca sam bio na projektu u Zadru i od onog vremena je hrvatski jos vise u mom srcu, tako je bilo izvrsno :)
Naravno nemam nista protiv i drugim standardima ex-BHS-a :) Samo moj hrvatski je puno bolji nego srpski...
Ajde, jos jednom pozdrav svima i nadam se, da ova tema će se nastavit :)
2 x

Daniel N.
Green Belt
Posts: 357
Joined: Mon Oct 12, 2015 12:44 pm
Languages: Croatian (N), English (C1), German (beginner)
x 733
Contact:

Re: BCS - Pričajmo po naški!

Postby Daniel N. » Sun Dec 20, 2015 10:41 pm

Par sitnica...

prz_ wrote:Ćao svima!
Bas mi je drago sto sam nasao ovu temu. Nisam bio na HTLAL-u skoro dvije godine, otvorio sam stranicu i sta vidim... Ima dve forume dva foruma :)
Kako sam napisao u mojim mojem logu, student sam kroatistike, ali zbog toga sto sam dosao samo nakon dvije, a ne trije tri godine na diplomsku (prije sam hodio na lektorat kao "slobodan slusatelj" - do današnjice danas nema nemam pojma kako se to zove na hrvatskom/srpskom :) ), moj hrvatski nije toliko dobar kao što bih htio... Ali ne odustajem i sta... ucim, ucim i jos jednom ucim :)
Prije dva mjeseca sam bio na projektu u Zadru i od onog vremena je hrvatski jos vise u mom srcu, tako je bilo izvrsno :)
Naravno nemam nista protiv i drugim standardima drugih standarda ex-BHS-a :) Samo moj hrvatski je puno bolji nego srpski...
Ajde, jos jednom pozdrav svima i nadam se, da će se ova tema će se nastavit :)


Saznat ćemo što je to "slobodni slušatelj"... :D
0 x
Check Easy Croatian (very useful for Bosnian, Montenegrin and Serbian as well)


Return to “Multilingual Room”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests